Nowoczesne smartfony wcale nie służą już tylko do rozmów czy sprawdzania informacji. To potwierdza też ASUS wraz ze swoim ROG Phone 5 Ultimate. Ten sprzęt może pochwalić się liczbami lepszymi, niż w przypadku konfiguracji wielu komputerów.

Specyfikacja ROG Phone 5 Ultimate – głównym punktem ilość pamięci RAM

Oczywiście wypowiedziane we wstępie słowa nie nawiązują do całości specyfikacji. Te liczby to przede wszystkim ilość pamięci RAM oraz Flash. W przypadku tej pierwszej mówimy o 18 gigabajtach, a w przypadku drugiej – 512. Trzeba przyznać, że jest to nader imponujące, szczególnie biorąc pod uwagę, że mało który PC ma w swojej obudowie więcej jak 16 GB pamięci RAM.

Pozostałe aspekty konfiguracji też nie pozostawiają złudzeń, że jest to smartfon nader wydajny. Sercem urządzenia jest Snapdragon 888 uzupełniony o Adreno 660. Takie połączenie to gwarant uruchomienia najnowszych produkcji mobilnych, prawdopodobnie przez długie miesiące, jeśli nie lata. Przy wydajnych podzespołach przyda się również spora bateria, by smartfon nie rozładował się czasem w środku dnia. W przypadku ROG Phone 5 Ultimate mówimy o pojemności 6000 mAh.

Wszystkie polecenia użytkownika wyświetli natomiast AMOLED o przekątnej 6,78 cala i rozdzielczości 2448×1080 px z odświeżaniem 144 Hz. Nie zabrakło tutaj technologii HDR, Gorilla Glass Victus, a także pokrycia przestrzeni barw DCI-P3 w ponad 110%.

ROG Phone 5 Ultimate zaoferuje łącznie cztery obiektywy, z czego trzy znajdować się będą na tyle smartfona. Główną kamerą jest sensor Sony IMX686 o rozdzielczości 64 Mpix, a wspomogą go: kamera szerokokątna 125° 13 Mpix oraz obiektyw makro 5 Mpix.

Cena i dostępność mocarnego smartfona od ASUSA

Warto na samym starcie wspomnieć, że każdy, kto zdecyduje się na zakup tego urządzenia, otrzyma bogaty zestaw dodatków. Wśród nich znajdą się czapka, maseczka, ręcznik, karty do gry, naklejki, naszywki, a nawet klocki!

Trzeba jednak przyznać, że cena, nawet biorąc pod uwagę cenę „gratisów”, nie jest najniższa. Za ROG Phone 5 Ultimate trzeba zapłacić 5799 złotych w oficjalnym sklepie ASUS. Co więcej, liczba urządzeń będzie ograniczona, a zatem warto wybrać opcję zamówienia przedpremierowego.