Gdy myślisz o tablecie, na pewno na myśl przychodzi ci seria iPadów czy Galaxy Tabów. Takie postrzeganie tabletowego świata może się jednak niedługo zmienić, bowiem do gry wchodzą chińscy producenci. Swojego tableta zaprezentowało nie tylko Xiaomi, ale też realme. O tym drugim właśnie teraz słów kilka.

Wygląd zewnętrzny realme Pad

Dosłownie kilka chwil temu producent z Chin zaprezentował swój nowy produkt, jakim jest tablet. Widać, że realme Pad wzorowany jest na iPadach z serii Pro. Mamy tutaj zatem do czynienia z prostą bryłą – kanciastymi przejściami pomiędzy przodem a tyłem, a także zaokrąglonymi rogami. Samo urządzenia ma dokładnie 6,9 milimetra grubości.

Przód urządzenia to w dużej mierze ekran 2000×1200 px o przekątnej 10,4”. Wokół niego znalazło się miejsce dla niespecjalnie szerokich ramek, które po każdej stronie zajmują tyle samo miejsca. Z tyłu natomiast producent pokusił się o skromne jedno oko kamery 8 Mpix, która zapewne nie będzie prezentowała najwyższej jakości zdjęć.

Specyfikacja techniczna pierwszego tableta od realme

Jak na razie sprzęt dostępny jest tylko na terenie Indii, jednak już teraz możemy zauważyć kilka trendów. Przede wszystkim, realme Pad oferowany jest w kilku wersjach. Najtańsza posiada tylko łączność Wi-Fi, 3 GB RAM a także 32 GB miejsca na dane użytkownika. Za drobną opłatą można nabyć wersję z LTE, a najdroższe rozwiązanie to 4 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci Flash oraz Wi-Fi + LTE.

Niezmiennie od dokonanego wyboru, konsumenci otrzymają procesor MediaTek Helio G80, a także baterię o pojemności 7100 mAh z funkcją szybkiego ładowania 18W. Na ten moment realme Pad działa pod kontrolą Androida 11 ze specjalną nakładką producenta, która powinna wspomóc pracę na tablecie.

Cena i dostępność

Jak już wspomnieliśmy, na ten moment realme Pad dostępny jest tylko w Indiach. Warto jednak zaznaczyć, że sprawa dostępności na terenie Polski nie jest zamknięta. Jeśli chiński producent pokusi się o dostarczenie urządzeń właśnie do nas, powinniśmy otrzymać tableta z przyzwoitą specyfikacją, który w dodatku nie będzie kosztować kroci.

W Indiach najtańsza wersja została wyceniona na nieco ponad 700 złotych, średnia (czyli LTE 3/32) na około 830, a za najlepsze wyposażenie trzeba już uiścić opłatę przekraczającą 900 złotych.