Rok 2021 ma być rozkwitem dla smartfonów spod znaczka Google. Pixel 6 oraz Pixel 6 Pro to nadzieja dla działu urządzeń mobilnych amerykańskiego giganta, który w zeszłym roku nie zaskoczył konsumentów niczym mocno wyczekiwanym. „Szóstki” mają być jednak wyjątkowe wśród natłoku niemalże identycznych smartfonów.

Pixel 6 – specyfikacja

Podstawowy Pixel 6 będzie nieco różnić się od swojego większego brata z dopiskiem „Pro”. Tutaj do czynienia będziemy mieć z ekranem o przekątnej 6,4 cala. Jego rozdzielczość to FullHD+, a odświeżanie – 90 Hz. Pod wyświetlaczem ma zostać zatopiony czytnik linii papilarnych.

W środku urządzenia czeka układ Tensor, wspomagany przez chip bezpieczeństwa Titan M2. Bezpieczne przechowywanie danych będzie możliwe dzięki pamięci Flash wielkości 128 lub 256 gigabajtów. Najwięcej miejsca pod obudową zajmie oczywiście bateria o pojemności 4600 mAh z funkcją ładowania bezprzewodowego lub przewodowego, odpowiednio o mocy 23 i 33 W.

Za zapamiętywanie najważniejszych chwil odpowiedzialny będzie natomiast zestaw obiektywów, z czego główny ma mieć rozdzielczość 50 Mpix. Tuż obok niego powinna pojawić się też kamera makro.

Pro zaskoczy nie tylko rozmiarem, ale i możliwościami

Pixel 6 Pro zaoferuje użytkownikom nie tylko większy ekran, ale również ulepszoną specyfikację techniczną, względem mniejszego brata. Patrząc jednak od frontu, powinniśmy ujrzeć zakrzywiony ekran o przekątnej 6,7 cala oraz rozdzielczości QuadHD+. Dodatkowo ilość herców wyświetlacza zostanie zwiększona do 120. Większa obudowa to również możliwość zaimplementowania większego akumulatora – tym razem możemy mieć do dyspozycji 5000 mAh. Zwiększy się tez ilość pamięci Flash, która może sięgnąć nawet 512 GB. Na tyle urządzenia być może pojawi się również teleobiektyw, który pozwoli przybliżyć obraz do czterech razy zoomem „mechanicznym”.

Google Pixel 6 w Polsce?

O tym, czy nowa seria smartfonów Google pojawi się w Polsce nadal nie wiemy. Podobną niewiadomą stanowi też specyfikacja, bowiem wszystkie wymienione wyżej elementy to zebrane w jedność przecieki. Duża część z nich może okazać się jak najbardziej prawdziwa, jednak nadal warto brać na to poprawkę.

Oficjalna prezentacja Pixela 6 oraz 6 Pro nastąpi prawdopodobnie jeszcze we wrześniu, a maksymalnie w październiku. Do tego czasu nowe smartfony od Google pozostają owiane tajemnicą i setkami plotek.