Informacje o aktualizacji do najnowszej wersji systemu zawsze elektryzują posiadaczy smartfonów opartych o Androida. Urządzenia wielu producentów nie słyną bowiem z długiego wsparcia dla nowinek technologicznych, co tym samym sprawia, że po kilkunastu miesiącach od rynkowej premiery, mogę one obejść się smakiem w kwestii wielu funkcji. Tej sytuacji chce nieco zaradzić Xiaomi, które prawdopodobnie szykuje długą listę urządzeń z możliwością aktualizacji do Androida 12.

Nieoficjalna lista smartfonów Xiaomi, które najprawdopodobniej będą wspierać Androida 12

Ta lista zawiera jednak nie tylko urządzenia sygnowane bezpośrednio logiem Xiaomi, ale również podmarki Redmi, POCO czy Black Shark. Zestawienie podzielono na trzy części, z czego pierwsza mówi o smartfonach, które przechodzą testy wewnętrzne. Tutaj znalazł się MIX 4, a także seria Mi od 10 w górę i ich odpowiedniki – POCO F3, Redmi K40, Redmi K30S Ultra. W tej grupie nie zabrakło też nowego tableta Mi Pad 5 w trzech wersjach, ani Redmi K30 Pro, K30 Zoom czy POCO F2 Pro. Z grupy Redmi swoje miejsce zagrzał też Note 8 2021, a od POCO możemy liczyć jeszcze na X3 Pro.

Urządzeń w zamkniętej becie Androida 12 nie ma zbyt wiele. Tutaj znalazł się Mi 11, 11 Pro, 11 Ultra, a także Mi 11i, 11X Pro oraz Redmi K40 w wariantach Pro i Pro+.

Kto jeszcze może otrzymać aktualizację?

Lista smartfonów z linii montażowej Xiaomi, które być może też będą mogły poszczycić się posiadaniem Androida 12 jest naprawdę długa. Wśród najciekawszych z logiem Mi wymienić można MIX Fold, 11 Lite czy też Note 10. W podmarce Redmi natomiast bryluje 10, Note 9 oraz Note 10 – w wielu wariantach i odmianach.

Co ciekawe, Android 12 być może ujrzymy na Black Shark 3 i 4. Te smartfony nie cieszą się specjalnie dużą popularnością, a jednak Xiaomi postanowiło nieco podziałać w kierunku najnowszej aktualizacji systemu.

Warto mieć jednak na uwadze, że lista ta nie jest oficjalna. Przecieki z portalu Xiaomiui są prawdopodobne, jednak nie można uważać ich za pewne w stu procentach.