W natłoku premier smartfonów czasem trudno połapać się „co z czym”. Warto jednak odnotować te najważniejsze i być może najbardziej znaczące, które mogą wpłynąć na kilka kolejnych miesięcy. Jedną z takich premier jest Samsung Galaxy A52s 5G, którego już teraz można zakupić na terenie Polski. Jego cena, szczególnie względem A52 5G może się podobać, a jeśli dołożymy do tego naprawdę przyzwoitą specyfikację… naprawdę rośnie nam mały hit średniego segmentu. Co zatem możemy powiedzieć o A52s 5G?

Specyfikacja Samsunga Galaxy A52s 5G

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, która wynika już z nazwy, jest fakt, że nowy model serii A został wyposażony w łączność 5G. Dzięki temu każdy użytkownik smartfona pozostanie w zasięgu bezprzewodowej sieci na miarę XXI. wieku. Jak prezentuje się reszta specyfikacji? To, co widzimy już na starcie, czyli ekran, wyróżnia przede wszystkim odświeżanie 120 Hz. Przyjemna dla oka płynność będzie wyświetlana na panelu 6,5 cala o rozdzielczości 2400x1080px. Wszystko to uzupełni oczywiście Corning Gorilla Glass 5. Po przeciwnej stronie ekranu znaleźć możemy natomiast cztery obiektywy – 64 Mpix (f/1.8, PDAF, OIS); 12 Mpix (f/2.2, szeroki kąt); 5 Mpix (f/2.4, makro); 5 Mpix (f/2.4, głębia).

Pod pokrywą obudowy znaleźć można z kolei procesor Snapdragon 778 5G z układem graficznym Adreno 642L. Ten zestaw uzupełniony będzie sześcioma lub ośmioma gigabajtami pamięci RAM, a także pamięcią Flash 128 lub 256 GB. Tuż obok tych podzespołów znajdzie się akumulator 4500 mAh z funkcją szybkiego ładowania 25W. Zabrakło tutaj jednak funkcji napełniania akumulatorów bezprzewodowo. Z ważniejszych funkcji, A52s oferuje również czytnik linii papilarnych pod ekranem, głośniki stereo, Bluetooth 5.2 oraz certyfikat IP67. Jego waga to natomiast 189 gramów.

Zmiany względem A52 5G są niemal niewidoczne. W zasadzie jedyne, co uległo zmianie to procesor (Snapdragon 750 vs 778), a także… cena. I o niej właśnie należy teraz wspomnieć.

Samsung Galaxy A52s 5G – cena, dostępność

Ile trzeba wyłożyć na stół by otrzymać Galaxy A52s 5G? Okazuje się, że całkiem niedużo. Odświeżonego smartfona można nabyć na terenie Polski w cenie 1999 złotych za wersję 6/128 GB. Seria A wśród użytkowników cieszy się niemałym powodzeniem, a zatem nic dziwnego, że producent nie zdecydował się na drastyczne zmiany w kwestii ceny. Osoby zainteresowane A52s 5G na pewno nie zostaną zszokowane tym, ile będą musiały na urządzenie wydać. Aktualnie smartfon jest już dostępny w większości elektromarketów na terenie Polski, a zatem wystarczy jedynie udać się do sklepu (lub złożyć zamówienie przez Internet), by cieszyć się kolejnym tworem południowokoreańskiego producenta.

Jaką konkurencję ma nowy A52s 5G?

Wydawać by się mogło, że smartfony azjatyckich producentów nie mają sobie równych, jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Trzeba jednak brać pod uwagę fakt, że Samsung to marka z ugruntowaną pozycją na rynku i może pozwolić sobie na nieco więcej. Tym samym, A52s 5G w swoim segmencie cenowym nie jest wcale liderem.

Za przykład można wziąć choćby Xiaomi Mi 11 Lite, który co prawda oferuje taką samą ilość pamięci Flash, jednak już 8 gigabajtów pamięci RAM. Bateria w propozycji od Chińczyków jest również nieco słabsza, bowiem cechuje się pojemnością na poziomie 4250 mAh. Oba produkty równią się także w kwestii zastosowanego procesora, bowiem Xiaomi dysponuje Snapdragonem 780G. Fani produktów z logiem nagryzionego jabłka mogą z kolei pokusić się o zakup iPhone’a SE w wersji 64 GB, którego łatwo można znaleźć w cenie poniżej dwóch tysięcy złotych. Warto mieć jednak na uwadze, że smartfon Apple’a nie posiada łączności 5G.