Świat budżetowych smartfonów zdecydowanie nie należy do Samsunga. Ten producent mocno skupia się na półce powyżej tysiąca złotych, co doskonale widać w jego portfolio. Wraz z Galaxy A03s sytuacja może się nieco zmienić, jednak na ten moment smartfon dostępny jest tylko w Indiach.

Specyfikacja techniczna Galaxy A03s

Sercem urządzenia jest układ MediaTek Helio P35, który wspierany jest przez 3 lub 4 gigabajty RAM-u. Na dane użytkownika przeznaczonych zostało z kolei 32 lub 64 GB pamięci. Na ekranie o przekątnej 6,5 cala wyświetlane będą wszystkie polecenia, a także fotografie, które można wykonać jednym z czterech obiektywów. Najważniejszym „szkłem” jest główny sensor na tyle smartfona. Zaoferuje on przysłonę f/2.2 oraz 13 Mpix. Uzupełni go obiektyw makro oraz głębi. Z przodu natomiast znalazło się miejsce dla kamery 5 Mpix f/2.2.

Ważną kwestią jest też akumulator. W Galaxy A03s zaimplementowano pojemność 5000 mAh, co przy procesorze Helio P35, a co za tym idzie, niezbyt wymagających zadaniach, powinno wystarczyć na całkiem długo. Akumulatory można też ładować ładowarką 15 W, co nie jest może ekstremalnym fast chargem, jednak przy budżetowym smartfonie nie należy się czepiać akurat tego aspektu.

Wygląd A03s

W przypadku designu urządzenia nie możemy mówić o rewolucji w świecie tanich smartfonów. Dostajemy tutaj prostą bryłę z gustownie osadzonymi aparatami na tyle, a także „łezką” z przodu. Całość zdaje się być obła i całkiem przyjemnie leżąca w dłoni, a zatem 6,5 cala przekątnej nie powinno być specjalną przeszkodą w codziennym użytkowaniu.

Tani Samsung – czy trafi do Polski?

Trzeba przyznać, że cena Samsunga Galaxy A03s jest naprawdę kusząca. W Indiach, gdzie jest już oferowany, można go nabyć za około 600 złotych (11499 rupii). Jak za smartfon z 2021 roku nie jest to dużo, jednak umówmy się, dużo w zamian też nie otrzymujemy.

Na ten moment brakuje pogłosek o tym, że A03s trafi do Polski. W naszym kraju znaleźć można bowiem cały szereg tanich smartfonów, które mają już ugruntowaną pozycję na rynku. Tym samym Samsung wraz ze swoim budżetowym Galaxy A03s może nie mieć tu czego szukać.