Mi Pad 5 został zaprezentowany kilka dni temu, wraz z innymi urządzeniami chińskiego producenta. Dokładnie 16 sierpnia tablet został wprowadzony na rodzimym rynku Xiaomi i okazało się, że takie posunięcie to strzał w dziesiątkę. W ciągu zaledwie kilku minut, Mi Pad 5 rozszedł się w nakładzie 200 tysięcy sztuk.

Tabletowy szał w Chinach!

Chińscy konsumenci rzucili się na nowe premiery od Xiaomi jak wygłodniałe wilki na pożywny obiad. W ciągu zaledwie minuty sprzedano produkty o wartości 180 milionów złotych (300 mln juanów), co jest osiągnięciem naprawdę potężnym. Wśród długiej listy sprzedanego sprzętu pojawiło się też miejsce dla Mi Pada 5, który trafi niebawem do 200 tysięcy konsumentów.

Co więcej, klienci skarżą się na braki zarówno premierowych urządzeń, jak i akcesoriów! Brakuje klawiatur czy rysików. Firma stara się rozwiązać problem jak najszybciej, jednak chyba nawet Xiaomi nie spodziewało się takiej eksplozji zamówień.

Czy podobny obrazek zobaczymy w Europie? Jeszcze we wrześniu Mi Pad 5 ma trafić na półki w elektromarketach na terenie Starego Kontynentu. Tablet od Xiaomi jest tym, co charakteryzuje przede wszystkim iPady – za niewielką cenę, klient otrzymuje urządzenie godne pracy i rozrywki.

Co reprezentuje sobą Xiaomi Mi Pad 5?

Przede wszystkim nowoczesne wzornictwo, które może przypominać minimalizm znany z iPadów. Zaokrąglenia połączone z ostrymi krawędziami oraz duży stosunek wyświetlacza do całej powierzchni frontu wyglądają naprawdę ciekawie, a w połączeniu z równie minimalistycznym tyłem, mamy prawdziwy hit designu. Tablet dostępny ma być w trzech kolorach – czarnym, białym oraz zielonym.

Zarówno w przypadku Mi Pad 5, jak i wersji Pro, do czynienia mamy z wyświetlaczem 11-calowym o rozdzielczości 2560×1600 px. Za wydajność pierwszego z nich ma odpowiadać układ Snapdragon 860, drugiego natomiast – Snapdragon 870. Nieco mniej wydajna, a zarazem tańsza wersja, zaoferuje też akumulator 8600 mAh i ładowanie 33W, a w przypadku Mi Pad 5 Pro do czynienia będziemy mieli z pojemnością 8720 mAh oraz mocą ładowania 67W. Obie wersje w podstawie wyposażone będą w 6 gigabajtów RAM-u, natomiast za dopłatą w Pro można otrzymać 8 GB RAM. Pamięć flash startuje z pułapu 128 GB i kończy się na 256 GB.