Po przejściu w ręce nowego właściciela, marka Honor odzyskuje wigoru. Dosłownie kilka chwil temu poznaliśmy nowego Play 5T Pro, który może podbić rynek smartfonów ze średniej półki. Cechuje go niezła specyfikacja, schludny design oraz nieprzesadzona cena. Niestety jednak, na razie nic nie wskazuje na to, by miał on pojawić się w Polsce…

Co napędza Honora Play 5T Pro?

Specyfikacja sprzętowa smartfonów ze średniej półki cenowej to podstawa. Tutaj bowiem mogą rozgrywać się kwestie o „być albo nie być” urządzenia na rynku. W Play 5T Pro nie ma tragedii. Sercem jest układ MediaTek Helio G80, uzupełniony o 8 gigabajtów pamięci RAM. Na dane użytkownika przeznaczono z kolei 128 GB. Całość konfiguracji uzupełnia akumulator o pojemności 4000 mAh z funkcją szybkiego ładowania 22,5 W.

Z ciekawszych funkcjonalności znajdziemy tutaj czytnik linii papilarnych umieszczony na krawędzi, podwójny slot na karty SIM, łączność 4G, Bluetooth 5.1, a nawet złącze jack 3,5mm.

Aparat w Honorze Play 5T Pro nie powinien nikogo urazić jakością. Znajdziemy tutaj „oczko” o rozdzielczości 64 Mpix i przysłoną f/1.9 uzupełniony o obiektyw to wykrywania głębi ostrości. Z przodu natomiast pojawił się sensor 16 Mpix, który nie jest umieszczony w „łezce” a stanowi samodzielny punkt pośrodku górnej części ekranu. Jeśli już jesteśmy przy froncie, jego głównym elementem jest oczywiście wyświetlacz. Ten wykonany został w technologi LCD IPS, ma przekątną 5,5 cala, a także rozdzielczość 2400×1080 px.

Dostępność i cena

Jak już wspomnieliśmy, nowy smartfon od Honora prawdopodobnie ominie Polskę. Jest to nieco dziwne rozwiązanie, szczególnie biorąc pod uwagę, że urządzenie niemal na pewno pojawi się w Europie. Niemniej jednak, każdy szczerze zainteresowany powinien poradzić sobie z importem urządzenia z zagranicznych portali aukcyjnych czy elektromarketów.

Przejdźmy zatem do ceny – na terenie Chin Play 5T Pro wyceniony został na 1499 juanów, co w przeliczeniu na złotówki daje ich niecałe 900. Wydaje się to być całkiem rozsądny pułap, który w połączeniu z oferowanymi możliwościami, może dać niezłego kopa marce Honor.