Najnowszy flagowiec Xiaomi jest jedną z pierwszych „ofiar” zmian w sposobie nazewnictwa produktów marki. Z nazwy zniknęło już znane na całym świecie „Mi”, a jego miejsce pojawiło się.. nic. Teraz mówimy już o smartfonie Xiaomi Mix 4!

Wygląd zewnętrzny i ekran nowego Mix 4

To, co najbardziej rzuca się w oczy, to oczywiście design urządzenia. Chińczycy z Xiaomi nie myśleli nad nim raczej specjalnie długo, jednak prostota to cecha naszych czasów. Mix 4 to w większości zaokrąglenia, a także brak szczególnie odznaczających się elementów. Z przodu wita nas ekran AMOLED o odświeżaniu 120 Hz, a także rozdzielczości 2400×1080 px. Panel ma przekątną 6,67 cala. Z tyłu natomiast najbardziej przykuwa uwagę panel z obiektywami, a przy lewej krawędzi, nieco u dołu, znalazło się miejsce dla delikatnego loga producenta.

Co ciekawe, pod nim znalazło się miejsce nie tylko dla czytnika linii papilarnych, ale także dla oka przedniej kamery. Ta oczywiście, za sprawą takiego umiejscowienia, nie będzie powalać, jednak pozwoli wyrzucić z frontu denerwujący dużą część osób czarny punkt.

Konfiguracja Xiaomi Mix 4 – jest naprawdę dobrze!

Polecenia użytkownika będą mogły być wyświetlane na ekranie dzięki procesorowi Snapdragon 888+ z grafiką Adreno 660. Taki zestaw uzupełni 8 lub 12 gigabajtów RAM, a także pamięć Flash 128, 256 lub 512 GB. By zapewnić gotowość do pracy przez cały dzień, Xiaomi w nowym Mix 4 zaimplementowało akumulator o pojemności 4500 mAh z możliwością ładowania do 120 W. Całkiem szybko działa również ładowarka bezprzewodowa, której moc może wynieść nawet 50 W.

Osobny punkt trzeba poświęcić na zestaw aparatów, znajdujących się na tyle urządzenia. Główny posiada rozdzielczość 108 Mpix oraz przysłonę f/1.9. Uzupełni go szerokokątny obiektyw 13 Mpix f/2.2 oraz teleobiektyw 8 Mpix f/4.1 z pięciokrotnym zoomem optycznym.

Cena chińskiego flagowca

Oficjalnie smartfon nie został jeszcze zaprezentowany dla rynku europejskiego. Jeszcze w sierpniu natomiast, będą mogli zamówić go konsumenci z Chin. Ile przyjdzie im zapłacić za Mix 4? Podstawowa wersja 8/128 GB to wydatek rzędu 5 tysięcy yuanów, co daje w przeliczeniu około 3 tysięcy złotych. Najwięcej kosztuje oczywiście wersja z RAM-em o ilości 12 GB oraz pamięcią Flash sięgającą pół terabajta. Za tak skonfigurowanego Mixa 4 przyjdzie zapłacić Chińczykom niemal 3800 złotych.