Asystent Google dostał zapowiedź trybu samochodowego (Google Assistant Driving Mode) w trakcie konferencji I/O 2019. Google obiecywało, że pojawi się on na pierwszych urządzeniach już w 2019 roku. Jednak dopiero pod koniec 2020 roku tryb samochodowy zaczyna być wdrażany.

Według informacji umieszczonych na portalu Android Police, coraz więcej osób widzi tę funkcję na swoich urządzeniach z systemem Android.

Mishaal Rahman z XDA powiedział, że widział Google Assistant Driving Mode na Google Pixel 4, Asus ZenFone 7 Pro i LG Velvet. Google ogłosiło niedawno, że tryb samochodowy zastąpi Android Auto w trybie telefonu.

Android Auto to specjalny interfejs przystosowany do używania w samochodzie. Poza dzwonieniem pozwala używać aplikacji i komunikatorów, które zostały do niego dostosowane oraz Google Asystent. Aplikacje: Google Maps, Waze, Spotify, Google Play Music, Pocket Cast. Komunikatory: Facebook Messenger, WhatsApp oraz Skype.

Tryb samochodowy dla Asystenta Google: krótki opis

Tryb samochodowy dla Asystenta Google ma interfejs podobny do Androida Auto. Na początku wprowadzono zmiany w interfejsie Map Google, a teraz użytkownicy mogą już wywołać specjalny interfejs za pośrednictwem głosu.

Tryb samochodowy przełącza telefon do interfejsu za pomocą jednego polecenia głosowego w Asystencie Google. Nowa funkcja działa po wywołaniu jej komendą “Hey Google, jedziemy”. Owa opcja przenosi użytkownika do ekranu ze stroną główną, na której znajdzie skróty do nawigacji, połączeń, odtwarzania muzyki i innych popularnych opcji.

Aby skorzystać z trybu dla kierowcy, należy wcześniej w Mapach Google wejść w ustawienia Asystenta Google i zaznaczyć “tryb dla kierowcy” w ustawieniach nawigacji.

Interfejs trybu samochodowego:

 • duże przyciski z różnymi opcjami
             
 • skróty do różnych funkcji
             
 • dolny pasek narzędzi do Map Google z przyciskiem Asystent
             
 • przyciski do przewijania aplikacji      
             
 • przycisk do kontroli mediów.

Na razie nie wiadomo, kiedy Asystent Google dostanie wspomniany tryb samochodowy u wszystkich użytkowników.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *