Jeszcze jakiś czas temu jednym z producentów, który opierał się modzie na duże smartfony było Apple. Ostatnich kilka modeli stało się jednak pod względem wielkości ekranu podobne do swoich rynkowych konkurentów, co zdecydowanie nie spodobało się sporej rzeszy klientów. Crowdfundingowy projekt Mint może być wybawieniem.

Wygląd zewnętrzny i bryła Mint

Na ten moment Mint to projekt crowdfundingowy, który jeszcze nie ma swojego finału. Pierwsze sztuki mają trafić do nabywców w listopadzie, a zatem to doskonały czas na to, by przyjrzeć się bliżej temu niecodziennemu urządzeniu. Przede wszystkim mowa tutaj o 3-calowym wyświetlaczu, który dysponuje rozdzielczością 854×480. Dzięki takiemu rozmiarowi panelu, smartfon mocno zbliżył się wielkością do znanych każdemu Nokii z tradycyjną klawiaturą.

Bryła urządzenia nie jest specjalnie designerska. Twórcy postawili na kształt nieco przywodzący na myśl stare iPhony – mamy tutaj zaokrąglenia oraz kanciaste przejścia między bokami a frontem i tyłem. Mint to również całkiem spore ramki na górze i u dołu wyświetlacza oraz wyspa z obiektywami na „pleckach”, jednak… tylko jeden z nich jest prawdziwy. Nieco dziwny zabieg ze strony twórców.

Specyfikacja techniczna „miniaturowego” smartfona

Trzeba przyznać, że rozmiar smartfona Mint robi wrażenie. Czy takie same emocje przywołuje jego specyfikacja sprzętowa? Niezbyt. Sercem smartfona jest 4-rdzeniowy, bliżej nie określony procesor, trzy gigabajty pamięci RAM oraz 64 GB pamięci Flash z możliwością rozbudowy kartą Micro SD. Akumulator w tym niewielkim urządzeniu również jest niewielki. Jego pojemność to 1250 mAh.

Co jeszcze charakteryzuje Minta? Opcja Dual SIM, złącze USB-C oraz dwa aparaty, które na pewno szału nie zrobią. Mowa tutaj o głównym 5 Mpix oraz przednim 2 Mpix. Całość pracować będzie pod wodzą Androida 9, a łączność ze światem zapewni obsługa LTE.

Gdzie nabyć mały smartfon?

Ten projekt crowdfundingowy założony został na portalu Indiegogo, a zatem tam trzeba się udać w poszukiwaniu smartfona. Początkowo, pierwsi kupcy mogli nabyć go za cenę około 400 złotych. Aktualnie kwota podskoczyła o mniej więcej 50 do 100 złotych, w zależności od wersji. Po zakończeniu zbiórki, smartfon Mint zostanie udostępniony do sprzedaży w cenie około 600 złotych.