Android Auto to jedna z tych technologii, która przydaje się kierowcom na co dzień. Replikacja ekranu smartfona na samochodową deskę rozdzielczą zapewnia nieco więcej bezpieczeństwa, a także wpływa na wygodę. Samo AA jest cały czas rozwijane, co pokazują kolejne dodawane aplikacje. Jedną z nich jest Gaia GPS – program, który szczególnie lubią fani bezdroży.

Nowe aplikacje na Android Auto pojawiają się regularnie

Jeszcze do niedawna próżno było szukać aplikacji firm zewnętrznych w tym rozwiązaniu. Google postanowiło się jednak otworzyć na nowe, tym samym dając Android Auto możliwość rozwoju. Na ten moment w kategorii nawigacji można wybrać aż cztery programy, a kolejne z nich dołączą niebawem – mowa chociażby o polskim Yanosiku.

Aktualnie kierowcy mogą wybrać Google Maps, Waze, Sygic lub TomTomGo. Każda z aplikacji ma oczywiście swoich fanów oraz przeciwników. Najpopularniejszą jest pierwsza z wymienionych, jednak nieco inna funkcjonalność pozostałych skradła serca dużej ilości podróżujących.

Gaia GPS w Android Auto

Lubiana usługa od Google powiększa się po raz kolejny, przyjmując w swoje szeregi aplikację, która szczególnie przypadła do gustu fanom jazdy po bezdrożach. Mowa tutaj o Gaia GPS. Aplikację pobrano ponad milion razy, co mówi samo za siebie.

Integracja z Android Auto będzie oczywiście obarczona pewnymi niuansami. Przede wszystkim, interfejs zostanie nieco uproszczony. Nie powinno to jednak stanąć na przeszkodzie, by aktywnie korzystać z aplikacji i czerpać z niej wiadomości. Oczywiście w jeździe terenówkami najważniejszy jest przegląd otoczenia na żywo, jednak Gaia GPS może się przydać jako dodatkowy nawigator.

W aplikacji można wytyczyć drogę czy sprawdzić czas dojazdu, podobnie jak w przypadku popularnych Map Google czy Yanosika. Gaia oferuje jednak sporą bazę nieoficjalnych dróg i szlaków, które wybierają zmotoryzowani z napędem na cztery koła. W niektóre miejsca nie da się bowiem wjechać „cywilnym” autem, bo może się to skończyć niekorzystnie. Pamiętajcie o tym i wybierajcie swoje podróżne szlaki z głową!