Choć przez ostatnie zmiany w prawie zakupy u naszych kolegów z Azji nie są już tak opłacalne, dla pewnych produktów warto pokusić się nawet o zapłacenie większych podatków. Tak może być chociażby z Umidigi Bison Pro, który jest smartfonem na naprawdę ciężkie warunki. Pancerne urządzenie kusi nie tylko szeregiem ochron i certyfikatów, ale też całkiem niską ceną w stosunku do możliwości. Co więcej, znalazło się też miejsce dla podzespołów z przyzwoitej półki.

Co przetrwa Umidigi Bison Pro?

Producent w tej materii naprawdę ma się czym chwalić. Nowy smartfon w portfolio Umidigi odporny jest na wodę, kurz i wstrząsy, co potwierdzą certyfikaty IP68 oraz IP69K. Nie straszne mu też mycie parą wodną, a także woda o temperaturze do 80 stopni Celsjusza.

Oprócz takiego zestawu, Bison Pro może pochwalić się też niezłymi funkcjami, do których zaliczamy barometr, czujnik termometru na podczerwień, czujnik zbliżeniowy, akcelerometr, żyroskop czy kompas elektroniczny.

Pancerny smartfon z niezłą specyfikacją

Poza zestawem uszczelnień i pancerzy, Umidigi Bison Pro to też całkiem niezłe podzespoły. Sercem urządzenia jest układ MediaTek Helio G80 wzbogacony o grafikę Mali-G52 2EE MC2. Multitasking wspomoże z kolei 4 lub 8 gigabajtów pamięci RAM, a bank danych to wielkość 128 GB.

Przyzwoity jest również zestaw obiektywów. Bison Pro wyposażono w półcalowy sensor obrazu o rozdzielczości 48 Mpix i przysłonie f/1.8, a także dodatkowy obiektyw szerokokątny 16 Mpix o kącie widzenia 117 stopni. Całość uzupełni „szkło” makro 5 Mpix z możliwością ostrzenia od 2,5 cm. Fani selfie też nie powinni mieć powodów do zmartwień. Na froncie zamontowano sensor 24 Mpix z przysłoną f/2.0.

Umidigi Bison Pro – cena i dostępność

Nowy smartfon na rynku wysoce odpornych urządzeń można nabyć za pośrednictwem portalu Aliexpress. W promocji na start jego cena to 150 dolarów, co w przeliczeniu daje około 600 złotych. Jest to kwota naprawdę trudna do przebicia!

W ofercie regularnej, Umidigi Bison Pro będzie można jednak nabyć za cenę dwa razy wyższą. Mimo wszystko, około 1200 złotych za tego typu smartfon nie jest przesadzoną wyceną.