TCL 20 Pro 5G nie wydaje się szczególnie popularnym hasłem wśród Polaków szukających nowego smartfona. Nieśmiałe wejście na rynek tego modelu może jednak nieco zmienić gusta konsumentów, bowiem smartfon prezentuje się naprawdę nieźle.

Wygląd zewnętrzny – duża zaleta TCL 20 Pro 5G

Urządzenie można uznać za naprawdę ładne, a w dodatku nieco zrywające ze schematami aktualnego rynku. Smartfon na froncie prezentuje świetny stosunek powierzchni ekranu do całości przodu, a jedynym wyróżniającym się elementem jest oko kamery pośrodku górnej części. Z tyłu natomiast czeka na nas… brak wyspy! Producent zdecydował się na umieszczenie obiektywów bez większych ceregieli, wtapiając je po prostu w obudowę. Nie uświadczymy zatem obrazków doskonale znanych z memów, gdzie panel obiektywów w iPhonie przedstawia się jako płytę indukcyjną.

Specyfikacja techniczna też nie odstrasza

Trzeba przyznać, że design urządzenia to naprawdę ważna kwestia, jednak ostateczny wybór należy zawsze do specyfikacji sprzętowej. Jeśli ta oferuje dobrą wydajność, szansa na sukces producenta rośnie. Tak może być w przypadku TCL oraz 20 Pro 5G. Smartfon wyposażony został bowiem w procesor Snapdragon 750G z grafiką Adreno 619, które wspiera 6 gigabajtów RAM. Na dane użytkownika wydzielono 256 GB pamięci Flash, którą można rozbudować o kartę microSD o pojemności do 1 terabajta.

Półka cenowa, w którą celuje 20 Pro 5G wymaga tego, by uwieczniane przez smartfon chwile były jak najwyższej jakości. Producent pokusił się zatem o zaimplementowanie pięciu „oczek” obiektywu, z czego cztery znajdują się na tyle urządzenia. Główny posiada rozdzielczość 48 Mpix oraz przysłonę f/1.79, a towarzyszą mu: szeroki kąt 16 Mpix f/2.4, makro 2Mpix oraz głębia 5 Mpix.

Całość pracuje pod wodzą systemu operacyjnego Android 11, natomiast za utrzymanie sprzętu w dobrej kondycji przez cały dzień zadba akumulator o pojemności 4500 mAh z funkcją szybkiego ładowania. Ta nie jest może najlepsza, bowiem to „tylko” 18 W, jednak większości użytkownikom takie rozwiązanie powinno wystarczyć.

Cena TCL 20 Pro 5G – mogło być gorzej!

Początkowe informacje mówiły o tym, że smartfon TCL będzie wyceniony na sporo ponad 2000 złotych. Te pomówienia na szczęście się nie sprawdziły, a 20 Pro 5G można nabyć za dokładnie 1999 złotych.