Ta usługa to jedna z nowszych w portfolio Google. Wraz z Podróże kompleksowo zaplanujesz swoją wyprawę i w jednym miejscu znajdziesz loty, noclegi i atrakcje. Niesamowita wygoda i swoboda, która działa zarówno w przeglądarce, jak i na smartfonie!

Nowoczesne podróżowanie? Google Maps to nie wszystko

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia nowoczesnego podróżnika jest dostęp do Internetu. To właśnie tam znaleźć można okazje cenowe, informacje o miastach, krajach czy dzielnicach, a także masę innych, przydatnych rzeczy. Do niedawna sporo można było uzyskać dzięki Google Maps czy Tripadvisor, jednak amerykański gigant postanowił pójść o krok dalej i stworzyć coś na wzór hybrydy tych dwóch portali.

Google Podróże to przede wszystkim produkty all-in-one. Potrzebujesz sprawdzić ceny biletów lotniczych? Proszę bardzo! Chcesz nanieść na mapę wszystkie atrakcje, które planujesz odwiedzić? Nie ma sprawy! Dodatkowy nocleg w nowo poznanym mieście? Jeszcze jak!

Stały dostęp do Internetu i różnego rodzaju aplikacji, nie tylko tych od Google, pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze, a także da możliwość poznania odwiedzanego miejsca od podszewki. Era czytania encyklopedii czy pytania się przechodniów o drogę już dawno minęła.

Na co pozwala Google Podróże?

Przede wszystkim można tutaj kompleksowo ułożyć plan swojego wyjazdu. W tym miejscu znajdziesz swoje bilety lotnicze, a także noclegi, o ile ich potwierdzenia przyszły na konto Gmail. Automatyczny zbiór informacji z e-maila pozwoli zaoszczędzić trochę czasu. Po tym, gdy mamy już wybrany środek transportu, destynację oraz jej miejsce na osi czasu, warto zaznajomić się z otaczającymi atrakcjami. W Google Podróże jest to naprawdę łatwe, bowiem program sam proponuje aktywności, a dzięki opiniom Google w łatwy sposób można sprawdzić, czy jest to coś dla nas.

Wszystkie punkty planu w czasie rzeczywistym są też nanoszone na mapę. Dzięki temu najpierw można wybrać atrakcje, a dopiero potem myśleć o tym, jak ułożyć je w spójny plan. Nikt nie chce przecież jeździć od jednej części miasta do drugiej.

Jeśli z kolei masz elastyczny urlop, możesz skorzystać z alertów cenowych na bilety lotnicze. Dzięki temu wybierzesz najkorzystniejszą ofertę i nie przepłacisz. Wszyscy wiedzą bowiem, że ceny lotów z dnia na dzień potrafią się diametralnie zmienić.