Xiaomi – chiński gigant technologiczny, tworzący i produkujący smartfony, tablety, aplikacje oraz elektronikę.

Podczas imprezy deweloperskiej Xiaomi Mi Developers Conference (MiDC) zorganizowanej w Pekinie, Xiaomi zaprezentował teleskopowy obiektyw fotograficzny do smartfonów, opracowany przez zespół badaczy firmy. Chińczycy na swojej stronie na Weibo umieścili filmik, zapowiadający teleskopowe cudo Xiaomi. Chiński gigant przekonuje, że technologia ta jest już praktycznie gotowa do wdrążania.

Nowy teleskopowy obiektyw Xiaomi dedykowany urządzeniom mobilnym

Teleskopowy obiektyw został zaprojektowany tak, aby mieścił się w urządzeniu mobilnym i wysuwał się w razie potrzeby z korpusu telefonu (chowana konstrukcja). Według Zenga Xuezhonga wiceprezesa Grupy Xiaomi i prezesa działu telefonii komórkowej technologia ta nawiązuje do tradycyjnych aparatów z obiektywem zmiennoogniskowym.

Zalety teleskopowego obiektywu fotograficznego do smartfonów

  •            
    Teleskopowe cudo Xiaomi posiada duży otwór przysłony, co ma zapewnić większą o 300% ekspozycję na światło. To z kolei sprawi, że zdjęcia, robione nocą, będą się wyróżniać wyższą jakością.  
               
  • Teleskopowy   obiektyw fotograficzny poprawia stabilność zdjęć poprzez niwelowanie wpływu drgań. Dzięki temu klarowność zdjęć zwiększa się o 20%. Możemy cieszyć się czystymi zdjęciami, na które nie mają wpływu drgania ręki podczas wciskania spustu             migawki.         
               
  • Dzięki nowemu rozwiązaniu teleskopowemu nie będziemy potrzebowali już tak wielu aparatów w smartfonach.   

Na chwilę obecną producent nie zdradza jednak żadnych informacji na temat specyfikacji obiektywu i nie wiemy nic odnośnie parametrów ogniskowej czy zakresu przysłony.

Smartfon z teleskopowym obiektywem zapowiedziany przez Xiaomi będzie miał swoją premierę dopiero w przyszłym roku. Jednak nie jest jasne, który telefon komórkowy będzie pierwszym, który skorzysta z tego mechanizmu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *