Fenomen e-sportu i online gier hazardowych nie przestaje nas zaskakiwać. Jeszcze przed pandemią rozwój e-sportów był zadziwiający, a podczas pandemii zyski z e-sportu nie zmalały. Branża odnosi kolejne sukcesy.

Taki szybki rozwój i pewna stabilność branży podczas pandemii przyciągają uwagę wielu inwestorów, którzy poszukują nowych branż, aby ulokować swoje  inwestycje. Branża e-sportu wychodzi na nowy poziom. Według prognoz ekspertów, e-sport stał się jedną z najszybciej rozwijających się branż na świecie.

Branża gier online i zakładów e-sportowych gwałtownie wzrosła podczas pandemii Covid-19, ponieważ ludzie zmuszeni byli pozostać w domu i ograniczyć kontakty z innymi ludźmi. Internet i telewizja stały się jedną z najważniejszych form rozrywki naszych czasów. Ludzie zamknięci w domu, zaczęli grać w gry komputerowe i mobilne, a to z kolei przynosiło zyski branży iGaming i e-sport.

Prognozuje się, że zakłady e-sportowe przyniosą zyski w wysokości 13 miliardów dolarów na rynku do 2025 roku. W związku z tym, wiele firm i prywatnych handlowców chce zakupić udziały w danej branży.

Jako pierwszy na rynek giełdowy weszła firma Esports Skillz Inc, jeszcze w grudniu 2020 roku.  Esports Skillz połączyła się ze spółką New York Inventory Alternate, za pośrednictwem SPAC, o wartości 3,5 miliarda dolarów. W zeszłym tygodniu spółka Esports Applied Sciences zaczęła kupować i sprzedawać akcję na Nasdaq.

Match Administration Platform korporacji Good Gamer

Good Gamer Corp planuje swoje wejście na giełdę poprzez połączenia z Credent Capital Corp. Dzięki temu, Good Gamer będzie w stanie uruchomić w Ameryce Południowej beta wersję swojej platformy do zarządzania konkursów i turniejów online na prawdziwe pieniądze.

Nowa platforma Good Gamer pomoże wydawcom gier mobilnych połączyć swoje oprogramowanie do projektowania i możliwość przeprowadzania turniejów gier wideo na prawdziwe pieniądze na telefonach komórkowych.

Dodatkowo dana platforma pozwoli komunikować się graczom z całego świata, umożliwiając im udział w turniejach i zawodach z innymi osobami na świecie. Dane turnieje przynoszą prawdziwe pieniądze, jackpot i wiele innych nagród, oferowanych w tym czy innym turnieju.

Charlo Barbosa, dyrektor generalny Good Gamer Corp, powiedział, że firma jest bardzo podekscytowana uruchomieniem beta wersji swojej platformy do zarządzania turniejami e-sportowymi w Ameryce Północnej, zamknięciem umowy finansowania wartej 4 miliony dolarów oraz zbliżającym się wejściem Good Gamer na giełdę TSX Venture Exchange.

Oczywiście beta wersja Match Administration Platform to nie pierwszy mobilny produkt firmy na rynku. We wrześniu 2020 roku, Good Gamer wypuścił na rynek indyjską aplikację Good Gamer Fantasy Gaming App tuż przed InIPL 2020 (zawodową ligą krykietową w Indii).

Była to pierwsza w Indiach aplikacja z grami typu fantasy, krykiet i CS: GO. Z czasem dodano tam piłkę nożną, Valorant, Dota 2 i Rummy. Platforma szybko odniosła sukces uzyskując 250 000 zarejestrowanych graczy w pierwszym miesiącu.

Ogromne inwestycje w  zakłady e-sportowe

Zwiększone zainteresowanie e-sportami stworzyło wiele nowych spółek notowanych na giełdzie, które są związane z tą branżą. Jednym z takich firm jest Skillz Inc, internetowa platforma do dla multiplayer gier. Firma dość niedawno pojawiła się na giełdzie, bo dopiero w grudniu 2020 roku, ale już zdążyła podpisać wieloletnią umowę z NFL.

Nie tak dawno, następna firma ze światową marką w branży online hazardu, Esports Technologies, pojawiła się na giełdzie. Niecały miesiąc przed tym firma ogłosiła ponowne uruchomienie Gogawi.com, autorskiego serwisu bukmacherskiego dostępnego w ponad 140 jurysdykcjach. Przypomnijmy tylko, że Esports Technologies oferuje online zakłady na prawdziwe pieniądze na wydarzenia z całego świata.

Mimo tak dużej konkurencji na rynku e-sportowym, największy sukces może osiągnąć Unity Software Inc, firma zajmująca się dostarczaniem oprogramowania do tworzenia gier mobilnych. Spółka Unity, jest również dość nowa, bo weszła na giełdę we wrześniu 2020. Nie zważając na to, niedawno Unity Software ogłosiło, że jego przychody z porównaniu z 2019 rokiem wzrosły o 43%, czyli do 772,4 miliona dolarów w 2020 roku.