Po debiucie Huawei Mate 40 Pro, który miał miejsce 22 października 2020 roku Kevin Ho, szef działu Handset Product Line zapowiedział premierę kolejnego nowego urządzenia, które podobnie jak Mate 40 Pro, nie będzie miało dostępu do usług Google’a.

Wykorzystanie ekranu w samochodach to jedno z założeń nowej strategii Huawei, o której producent mówił już w 2019 roku. Wtedy to Ren Zhengfei, dyrektor generalny Huawei oświadczył: „Mamy zamiar rozwijać inteligentny ekran w trzech scenariuszach: w domu, w biurze, w samochodzie”.

Podczas tegorocznej konferencji Huawei Developer Conference 2020, chińska firma zorganizowała specjalne wydarzenie poświęcone samochodom oraz ich inteligentnym funkcjom.

Czym jest nowe urządzenie, zapowiedziane przez chińskiego giganta?

Nowe urządzenie, które niebawem ma się pojawić na rynku, to HMS for Car, czyli inteligentny ekran, który można zamontować w samochodzie. Wyposażony jest w system HarmonyOS i HiCar.

HiCar przenosi interfejs sterowany smartfonem do systemu audio-nawigacyjnego samochodu. Dane otrzymane za pomocą smartfona mogą być wyświetlane na wyświetlaczu samochodu i odtwarzane przez głośniki w samochodzie.

Inteligentny wyświetlacz umieszczony w aucie pozwoli na wykonywanie oraz odbieranie połączeń, a także zintegruje więcej sprzętów „smart” z samym autem – chodzi o zegarki czy głośniki. Implementacja ekranu działającego na podstawie HarmonyOS ma także pozwolić na swobodny przesył i analizę danych w czasie rzeczywistym. Ten inteligentny ekran będzie można aktualizować i rozbudowywać o kolejne funkcje. Aplikacja HiCar na tym inteligentnym ekranie ma obsługiwać synchronizację mobilną.

Jak wynika z oświadczenia szefa działu urządzeń konsumenckich marki Richarda Yu, Huawei spodziewa się, że już w 2021 roku Huawei HiCar będzie wyposażał ponad 5 milionów nowych samochodów Huawei HiCar obsługuje ponad 150 samochodów i dodaje wiele funkcjonalności do samochodu. Już teraz Richard Yu ujawnił, że Huawei HiCar współpracuje z ponad 20 producentami samochodów

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *